Sikerrel vette a Kupa🏆 első fordulóját U17-es csapatunk

2023.10.14 - 11:00

Miskolc, DVTK Edzőközpont

DVTK - III. kerületi TVE

3-0

Mónos Tamásék Miskolcra látogattak a bajnokság 7. fordulójában. A mérkőzést több nagy ígéretes helyzettel kezdték, azonban nem sikerült bevenniük ellenfelük kapuját. A Diósgyőr viszont az első helyzetéből eredményes tudott lenni és a második félidőben megmutatta, hogy miért tartozik a tabella elejéhez és magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott.

Mónos Tamás, vezető:

"Szombaton 11 órai kezdéssel a Diósgyőr ellen léptünk pályára. A mérkőzést lendületesen, jól kezdtük és már az 5. percben csapatunk számára alakult ki gólhelyzet. Annak ellenére, hogy ellenfelünk próbált beszorítani minket, a 13. percben is nekünk adódott óriási gólhelyzetünk a kapujuk előtt, de ennek ellenére a 18. percben mégis ők tudták megszerezni a vezetést. A vezetés megszerzése után az ellenfél próbálta minél többet járatni a labdát, főleg hátul, és taktikus futballt mutatott be, viszont labdaszerzést követően a két szélén egyszer-egyszer meg tudtuk őket bontani. A második félidő 10. percében sajnos megkaptuk a második gólt, ami után a csapatunk egyre pontatlanabbul játszott és hitehagyottan. A 76. percben sajnos megint góllá érett a támadásuk. Az első félidőben látottak után ismételten nem gondoltuk volna, hogy egy ilyen gyenge második félidőt fogunk tudni produkálni."

MLSZ Országos U17 Kupa 2. forduló

2023.10.14 - 09:30

Budapest, Panoráma Sportközpont (II. kerületi Sportcentrum - Kolozsvári u.)

II. Kerület UFC - III.kerületi TVE

1-4

TVE gólszerzők:

4' ZSEMBERY ÁRON

44' ZSEMBERY ÁRON

46' ULVICZKI TAMÁS

64' ULVICZKI TAMÁS

Megkezdte a kupában a szereplését U17-es csapatunk, akinek első ellenfele a II. Kerület UFC gárdája volt. Bognár Kornél több poszton is változtatásra kényszerült az előző bajnokihoz képest, de ez csapata teljesítményét nem befolyásolta. A játék magas intenzitásával és U17-eseink fegyelmezett játékával nem bírt a II. Kerület UFC, így csapatunk magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott. A gólokban Zsembery és Ulviczki egyenlő arányban osztoztak.

Bognár Kornél, vezetőedző:

"A szezon első kupamérkőzését játszotta U17-es csapatunk, idegenben a Panoráma sportközpontban, szombaton reggel 9:30-kor. 4 poszton is változott a hiányzók miatt a múlt heti kezdő, de a csapat ugyanúgy nagy tempóban játszotta végig a mérkőzést és erőltette rá akaratát az ellenfélre. A 42. percben az addig jól játszó Egervári Bertalant kellett lecserélni egy szerencsétlen esés után, nem tudta behajlítani a könyökét, nem tudta folytatni a játékot. Végig magabiztosan és sok szép támadást vezetve játszott csapatunk és most egy szöglet variációból is sikerült szép gólt szereznünk a második félidőben. Gratulálok a srácoknak, csak így tovább figyelemmel, fegyelemmel, óriási alázattal."

ZAJTAI SZILÁRD LEVENTE 31'

A listavezető Paksot fogadta U16-os csapatunk az elmúlt fordulóban. Kun Györgyék a megszokott hozzáállással és filozófiával léptek pályára, ami a jó erőkből álló Paks ellen is kiválóan működött, ugyanis kétszer is vezetést tudtak szerezni és ellenfelüknek csupán pontrúgásokból sikerült válaszolnia a gólokra. A meccs krónikájához tartozik, hogy a Paks második egyenlítő gólja a 92. percben született, így a listavezető örülhetett jobban az 1 pontnak.

Kun György, vezetőedző:

"Szombaton reggel a listavezető Paks csapatát fogadtuk bajnoki mérkőzésen. Jól kezdtük a találkozót, és támadásainkat tudatosan építve, nem sok teret engedtünk riválisunknak. Ami veszélyt jelentett az 1.félidőben, azok a kontrák voltak, de hozzáteszem hogy a filozófiánknak megfelelően nagyon magasan védekeztünk. Folyamatosan a Paks térfelén tartottuk a játékot, és a megbeszélt letámadásunk is jól működött. A találkozóról mindent elárul, hogy ellenfelünk a két klasszis gólját, rögzített játékhelyzetből szerezte. Kicsit csalódott voltam a mérkőzés után mert a 92.percben egyenlített ellenfelünk, elégedetlen viszont nem. Nagyon sokat fejlődtek játékosaim az elmúlt időszakban, de azt is hozzáteszem, hogy semmi panaszom nem lehet a hétközi munkára. Gratulálok ellenfelünknek is, mert ők is kiválóan játszottak a mérkőzés egészében."

MLSZ Országos U15 Alap 7. forduló

2023.10.14 - 14:00

Gödöllő, Szűcs Lajos Sportcentrum (Gödöllő)

Gödöllői SK - III. kerületi TVE

3-4

4' VÖRÖS CIPRIÁN

5' DAJKA MIHÁLY

24' PATOCSKAI ALEN

46' HUSZÁR MÁRTON

Kaszai Gáborék Gödöllőre látogattak, ahol már a mérkőzés elejétől nagy nyomást helyeztek a hazai csapatra. Ez a gólok számában is megmutatkozott, ugyanis 3-1-es vezetéssel vonulhatott félidőre csapatunk. Bár a második félidőben közelebb tudott lopódzni a hazai együttes, de fegyelmezett játékunknak köszönhetően előnyünk kitartott a mérkőzés végéig, így egy gólgazdag találkozón tudtuk begyűjteni a 3 pontot.

Kaszai Gábor, vezetőedző:

"Szombaton délután Gödöllőn léptünk pályára. A mérkőzés nagyjából 20 perces késéssel indult a játékvezetők késése miatt, de összességében ez nem zavart meg minket. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ugyanis a 4. percben egy szögletet gyönyörűen kapuba fejelő Vörös, illetve az 5. percben szintén fejjel a kapuba találó Dajka révén gyorsan kettő gólos előnyre tettünk szert. A mérkőzés első félideje többnyire a mi elképzeléseink szerint alakult. Nem hagytuk igazán kibontakozni az ellenfelet és a pálya rossz talaja ellenére lehetőségeink is adódtak az első félidő folyamán. Egy pontos lövés után, Patocskai révén, a 24. percben már három gólos előnyben is voltunk. Sajnos a félidő hajrájában kicsit visszaestünk, és a 38. percben egy elkerülhető gólt kapva visszahoztuk a hazai csapatot a mérkőzésbe. A félidőben vezettünk 3-1 arányban. A második játékrészben az ellenfél igyekezett fokozni a tempót és a nyomást. Ennek ellenére Huszár 46. percben szerzett góljával növelni tudtuk az előnyünket. A Gödöllői csapat nem adta fel és az 56. és a 62. percben sikerült a kapunkba találniuk, amivel a lélektani előny náluk volt a hajrában. A csapat tartását, küzdeni tudását mutatja, hogy hiába voltunk nagy nyomás alatt nem tudott az ellenfél gólt szerezni. Összességében ezen a mérkőzésen a mentális erőnknek és elszántságunknak volt köszönhető a győzelmünk. Ezekre lehet alapozni a folytatásban és mellette játékban is remélhetőleg tudunk fejlődni. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Hajrá Kerület!"

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 7. forduló

2023.10.15 - 10:00

Budapest, Kelen SC Sporttelep

Kelen SC - III. kerületi TVE

3-1

84' JAKAB MÁRK JÁNOS

A Kelen otthonában szenvedett vereséget U14-es csapatunk, akik hiába tudtak ellenfelük fölé nőni a mérkőzés egyes szakaszaiban, az átütőerő hiánya miatt ez gólokban ezen a napon nem mutatkozott meg, így a mérkőzés vége 3-1-es keleni sikert hozott.

Mészáros Zsolt, vezetőedző:

"Esős talajon indult a mérkőzés, szokásos módon magasan kezdtük a védekezést, ezzel hibákra kényszerítve az ellenfelet. A közvetlenül vagy közvetett módon megszerzett labdákkal azonban pontatlanok voltunk. A betömörülő védelmet nem tudtuk feltörni, a pálya kisebb mérete a hazaiaknak kedvezett. A támadó harmadban nem cselekedtünk eléggé gyorsan és nem voltunk kreatívak. A vendéglátók főleg pontrúgások és kontrák révén veszélyeztettek, egy szöglet után méterekkel maradtunk le az emberről, aki így üresen fejelt gólt.(1:0) A forgatókönyv hasonló volt, mint a gól előtt, a betömörülő védelem ellen a széleken próbáltunk bontani, de nem igazán sikerült. Néhány helyzetünk akadt, de ezek kimaradtak, az ellenfél pedig ziccer gólt rúgott egy elpasszolt labdából.(2:0) Ez mentálisan padlóra küldött minket, próbálkoztunk, de nem teljes meggyőződéssel.

A szünetben a fejekben és a lelkekben próbáltam rendet tenni.

A második félidőben próbálkoztunk tengelyben is, de az utolsó passzoknál mindig megakadtunk, vagy mi hibáztunk vagy az ellenfél lépett közbe. Hátul viszont egyre jobban kinyíltunk, a gyors és erős támadójuk így többször helyzetbe került, ennek ellenére megint az ötösünkön belül fejeltek gólt.(3:0) Az volt az érzésem, hogy reggelig sem szerzünk gólt, Jakab Márk azonban rám cáfolt és az utolsó percben egy szöglet után fejelt a kapuba.(3:1)

Összegezve:

Mi próbáltunk játszani, de a gólokat az ellenfél szerezte. A betömörülő védekezést, ha sikerült is feltörni, a helyzeteket kihagytuk. Ma több kulcsjátékos alul teljesített, akartunk, de nem maximálisan. Nem hittük el, hogy meg tudjuk fordítani a mérkőzést és ez kulcs volt, ez látszott a megoldásokon. Én sem tudtam most úgy hatni a csapatra, hogy váltani tudjanak, jobban oda kell figyelmem, hogy a dicséretből, a pozitív megerősítésből még több legyen a játékosok felé.

Pozitívum, hogy végig építettük a játékot, hűek maradtunk az elveinkhez.

Hajrá TVE!"

MLSZ Országos U13 Dél-Nyugat 7. forduló

III. kerületi TVE - Kaposvári Rákóczi BFLA

2-3

HORVÁTH ÁRMIN 59'

MECHENTEL JIBRIL BERTALAN 66'

Hiába futballozott fölényben Gyenes András csapata a Kaposvár ellen, a fordulópontokat rendre ellenfelük tudta kihasználni. Bár 2-0-ás hátrányból még fel tudott állni U13-as csapatunk, de az utolsó negyedben a győztes gólt a somogyiaknak sikerült megszerezniük, így 3 ponttal távoztak a Kalap utcából.

Gyenes András, vezetőedző:

"Szombaton a Kaposvár csapatát fogadtuk. Az első két negyedben a kezünkben tartottuk a mérkőzést, többször tudtunk az ellenfél védelme mögé kerülni, amiből több jó beadásunk is volt.

A kapu elé érkezés nem volt mindig megfelelő, így nem sikerült gólt szereznünk.

Az ellenfélnek az első negyven percben helyzete sem akadt, ennek ellenére, egy szöglet után nekik sikerült megszerezni a mérkőzés első gólját.

A harmadik negyed elején ismét a Kaposvár csapata szerzett gólt egy kontra után. A negyed vége előtt Horvát Ármin révén sikerült gólt szereznünk egy büntető után.

A negyedik negyedben pedig egy jó letámadás révén Jibril, labdaszerzést követően szépen passzolta el a labdát a kapus mellett.

A fiúk próbálkoztak a harmadik gól megszerzésével, de az ellenfélnek sikerült megrúgnia egy figyelmetlenség után."

MLSZ Országos U12 Dél-Nyugat 7. forduló

2023.10.14 - 12:00

3-10

LENDVAI PÉTER 10'

LENDVAI PÉTER 14'

LENDVAI PÉTER 40'

A Kaposvár ellen jól kezdte a mérkőzést Vajkai Dániel csapata, ugyanis a mérkőzés derekán Lendvai Péter triplájának köszönhetően, 3-2-es hazai eredménynek örülhettünk. A meccs előrehaladtával fáradni kezdett csapatunk és ezt a Kaposvár rendre ki is használta, így meg tudta fordítani az eredményt, és megszerezte a győzelmet.

Vajkai Dániel, vezetőedző:

"Felemás félidőket játszottunk a jó minőséget képviselő Kaposvár csapatával. Nagyon fegyelmezetten kezdtük a mérkőzést, hatékonyak voltak a letámadásink és sok támadást tudtunk a széleken vezetni. Lendvai Péter háromszor is eredményes tudott lenni, így vezetéssel vonultunk a félidőre. A második játékrészre sokat cserélt mindkét csapat, amiből a vendégek tudtak többet profitálni. A harmadik negyed végéig még szoros volt a mérkőzés, de az utolsóra már nagyon elfáradtak a srácok és alábbhagyott a koncentráció."

Pfister Erik, vezetőedző:

"Az idei évben ez volt az a forduló, ahol a legtöbb gólt rúgtuk és a legkevesebbet kaptuk. A héten a védekezésen volt a hangsúly és amiket a héten gyakoroltunk maximálisan viszont láttam a pályán. Több alkalommal is kombinatív játékkal tudtunk eljutni az ellenfelek kapujáig."