top of page
Keresés

Kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé Lukács Dénes csapata!

Bejutott a női vízilabda Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, így várja a hétfői sorsolást Lukács Dénes együttese. A szentesi selejtezőben mindkét mérkőzését megnyerte csapatunk, előbb a házigazda Szentest, majd a Tatabányát verte, így kettős győzelemmel jutott tovább. A mérkőzések után Lukács Dénes elégedetten értékelte a lányok teljesítményét, kiemelve, hogy lényegében egy újjáépülő csapatról van szó, amely kiválóan mutatkozott be, de természetesen itt-ott azért még van csiszolni való.

A pénteki selejtezőt a Szentes ellen kezdte csapatunk. Még az elutazás előtt megkérdeztük vezetőedzőnket, Lukács Dénest, hogy mivel lenne elégedett, mire a szakember azt válaszolta, hogy a továbbjutás természetesen alapelvárás, ám, hogy ezt kettős győzelemmel vívja-e ki a csapat, vagy sem, az lényegében mindegy. Mindezt az öltözőben már árnyalta szakvezetőnk, ott állítólag a következő hangzott el a csapat felé:

„Nincs különösebb elvárás, csak a kettős győzelem”

A lányok vették az adást és nem okoztak csalódást Dénesnek, behúzták mindkét mérkőzést. Ami a Szentes elleni meccset illeti, miután közvetlen riválisunkról van szó, így borítékolni lehetett, hogy egy igen kiélezett meccset játszik majd a két, amúgy összetételében egyaránt alaposan átrendeződött gárda és ez nem is történt másként. Már az első negyedben potyogtak a gólok, azt 5-4-re Brezovszki Gerdáék nyerték, ám a szentesiek erejét jól mutatja, hogy csak a játékrész végén billent csapatunk felé a mérleg nyelve. A második negyedet hozták a hazaiak, így döntetlen állással vágtak neki a találkozó második felének a csapatok, ám ezt követően a hátralévő két negyedben már érvényesült Lukács Dénes együttesének az ereje és végül 15-13 arányban megnyerte a találkozót. Ami a támadójátékunkat illeti, Brezovszki Gerda ezúttal is hozta szokásos gólerős játékát, több, mint 70%-os hatékonysággal tüzelt (5/7), de Török Dorina (3/4) és Huszti Dóra (3/4) is hasonlóan magabiztos lövőszázalékkal zárta a találkozót. A meccs végig kiélezett volt, ám a negyedik negyed vége felé csapatunk három gólra el tudott húzni és ez döntőnek bizonyult, innen a hazaiak már nem tudtak visszajönni, csak az eredmény kozmetikázására volt erejük. Lukács Dénes elégedetten értékelte csapata teljesítményét, de a hazaiak játékát és harcosságát is dicsérte.

„Szívből gratulálok a Szentes csapatának, hiszen ezzel a fiatal állománnyal egy rendkívül jó mérkőzést játszottak. Győztünk, de azt gondolom, hogy önmagunkhoz képest mi nem játszottunk annyira jól. Lehet, hogy a korai indulás, vagy a múlt héten lejátszott több edzőmeccs miatt voltunk fáradtak, de ez egy abszolút kiegyenlített mérkőzés volt, talán a végén az dönthetett, hogy nekünk egy kicsit hosszabb a cserepadunk vagy legalábbis ma hosszabbnak tűnt. Én nem éreztem egyáltalán a különbséget a két csapat között a látottak alapján, de persze örülök a győzelemnek” – értékelte röviden a találkozót Lukács Dénes, aki még annyit tett hozzá, hogy a támadójátékkal elégedett volt, ám a védekezés még itt-ott rendezésre szorul.

(Fotó: Szabó Péter)

A Szentes elleni mérkőzést követően jócskán akadt elütni való idő csapatunk számára, így a társaság sétával és némi fagyizással lazított, majd ezt követően már a délutáni mérkőzésre került a fókusz. Papíron a Tatabánya elleni összecsapás ígérkezett a könnyebbnek, ám ennek ellenére a meccs kifejezetten szorosan alakult egészen a második negyed végéig. Addig fej-fej mellett haladt a két csapat, sem mi, sem a Tatabánya nem tudott egy gólos előnynél nagyobbat kialakítani. A jég a harmadik negyed elején tört meg, ekkor Rajna Enikő egy perc alatt két gólt szerzett, előbb 10-7-re, majd 11-7-re alakítva az állást. Innentől már nem volt visszaút a Tatabánya számára, a meccs végéig Rajnáék még hatszor voltak eredményesek, míg a Tatabánya csupán kétszer. A végén magabiztos, 17-9-es Kerület siker született, és meglett a Lukács Dénes által várt kettős győzelem is. A mérkőzés legeredményesebb játékosa ezúttal is Brezovszki Gera lett, aki 6 találattal zárt, de Rajna Enikő (3), Török Dorina (2), Huszti Dóra (2), csapatkapitányunk, Gyöngyössy Anikó (2), Zöld Tamra és Ráski Lilla is feliratkozott a góllövők közé.

„Ez mindig nagyon nehéz mert szerintem nincs még egy olyan első osztályú sportág, ahol egy nap alatt két mérkőzést kell lejátszania egy csapatnak. Bennünk volt az első mérkőzés okozta fáradtság, nem nagyon kaptuk el a ritmust, fej-fej mellett haladtunk a Tatabányával, aztán végül a harmadik negyedben kezdett magabiztosabbá válni a játékunk és onnan már folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. Összességében elégedett vagyok, a bemutatkozás nem sikerült rosszul a csapatunk számára és ez az új játékosokra is igaz. Mindenki játszott, az első mérkőzésen Gresó Luca, a másodikon az ausztrál Antonia Poor védett, jól mutatkozott ő is be. Sok gólt lőttünk a két mérkőzésen, ugyanakkor a védekezésünket még csiszolni kell itt-ott” – értékelt a Tatabánya elleni mérkőzést követően Lukács Dénes.

Ami pedig a továbbiakat illeti, hétfőn sorsolják ki a Magyar Kupa negyeddöntőjének párosításait, a Ferencváros, UVSE, Dunaújváros, Eger, BVSC, Szentes, Szeged hetesből bárkit kaphatnak Illés Heniék. Azt követően egy oda-visszavágós párharc dönt az elődöntőbe jutásért, majd október 4-én következik a bajnoki nyitány, mégpedig az Eger ellen, hazai medencében.