top of page
Keresés

Illés Henrietta: „Büszke vagyok a csapatomra, keményen küzdöttek!”

Megszorongatta a csoportelső Honvédot Illés Heni csapata, akár a győzelem is meg lehetett volna.

A 12. fordulót rendezték a mögöttünk hagyott hétvégén a Budapesti Kőnigh György Gyermek IV. fiú bajnokság rájátszásában. Illés Henrietta csapata a csoportban jelenleg éllovas Honvéd ellen ugrott medencébe. Az ellen a Honvéd ellen, amely februárban még 16-2-re győzte le fiataljainkat, ám a hétvégi összecsapáson már a piros-feketéknek kellett kapaszkodniuk.

Februárban egy nagyon egyoldalú mérkőzést játszott egymással a két csapat, ám pár hónap alatt, a szisztematikus, kemény munkának köszönhetően Illés Heni fiatal együttese nagyon komoly fejlődésen ment keresztül. Mindezt jól mutatja, hogy a gyerekek az ominózus februári összecsapás óta a hétvégéig lejátszott öt bajnokijukból négyet megnyertek.

Jól kezdődött a mérkőzés Kerület szempontból, hiszen Radó Borisz góljával megszereztük a vezetést. Ezt követően a Honvéd ugyan kétszer betalált, ám Ofner Botond, valamint Várady Tamás két góljával újra nálunk volt az előny. A Honvéd a harmadik negyedben szépített, ám az újabb Várady-Ofner góloknak köszönhetően az utolsó negyedet 6-3-as vezetésről kezdhette meg Illés Heni csapata. Az előnyt ugyanakkor nem sikerült tartani, a Honvéd az utolsó hat percben három gólt szerzett, így végül 6-6-os döntetlennel zárult a mérkőzés.

„Nagyon kemény mérkőzésre számítottunk hiszen senki nem tudta még megverni őket a csoportból. Vegyes érzések vannak bennem hiszen az egész mérkőzésen vezettünk 2-3 góllal is. Sajnos végül buta hibáinknak köszönhetően sikerült döntetlenre hozni a mérkőzést. Ettől függetlenül nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert a korábbi összecsapást, félelmet gyönyörűen leküzdötték, végig harcolva, keményen játszottak. A hibákból tanulunk és tudni fogjuk, hogy legközelebb hogyan tartsuk meg az előnyünket, a jó dolgokat, amikből bőven volt, azokat pedig elraktározzuk és tovább visszük a következő két mérkőzésre. Büszke vagyok a gyerekekre, mert látszik a rengeteg belefektetett munka.” – értékelte csapata teljesítményét vezetőedzőnk, Illés Henrietta.

Fiataljainkra még két mérkőzés vár az idei bajnoki évadban, június 10-én az Új Hullám, 11-én pedig a VUK Kistarcsa ellen ugrik medencébe Illés Heni csapata.