top of page
Keresés

Gólerős játékost igazoltunk! - Rajna Enikő óbudai kék-fehérben!

Rajna Enikő Tatabányáról érkezett Óbudára, kapás szélső játékosként a góllövés az erőssége, amit a horvátországi Plejade tornán már be is bizonyított, ugyanis ő nyerte el a torna gólkirálya címét. Fiatal és ambiciózus, motiválják a társak, akiktől tanulni szeretne. Szorgalmáról és kitartásáról árulkodik, hogy a mindennapos edzések mellett éppen utolsó évét tölti az ELTE Fizika alapszakán. Többek között erről is kérdeztük interjúnkban, de sok más témát is érintettünk, úgy mint a Dunaújváros elleni Kupa párharc, ahol két küzdelmes és szoros találkozót követően az Újváros jutott a legjobb négy csapat közé. Interjúnk végét ezúttal is egy pár kérdéses kérdezz-felelekkel zártuk.

Miért döntöttél a váltás mellett? Miért választottad a Kerületet?

Ugyebár a Kerület jobb csapat a Tatabányánál, szóval ez nekem mindenképpen előrelépés, és itt sok olyan játékos van, akiktől tanulhatok, és akik által fejlődhetek.

Hogy tetszik eddig itt? Milyen a csapat? Milyenek az edzések?

Nagyon tetszik, a csapatban nagyon jó az összhang, sokat szoktunk nevetni, jó a hangulat. Az edzéseket is szeretem, főleg, hogy az alapozás végeztével kicsit kevesebb az úszás.😄 Úgyhogy nagyon jól érzem itt magamat.

Iskolába jársz, mit tanulsz? Mennyire nehéz összeegyeztetni a tanulást a mindennapi edzésekkel és a hétvégi mérkőzésekkel?

Az ELTÉN tanulok fizikusnak, és ha minden jól megy, akkor nyáron fogok diplomázni. Nem mondom, hogy könnyű összeegyeztetni, de az edzések azok, ahol ki tudok kapcsolni, ott tudom kiereszteni a gőzt, ez pedig a suli után mindig jól szokott esni.

Milyen poszton láthatunk majd a medencében?

Leginkább kapás szélen és hátul fogok játszani.

Te lettél a horvátországi torna gólkirálya, úgyhogy elég jól indult a szezon számodra. Mik a céljaid erre az idényre? Van-e valamilyen célkitűzésed?

Mindenképpen az a célom, hogy tovább fejlődjek. Főleg Gerda mellett látom, hogy tőle még sokat tanulhatok kapásoldali játékosként, és persze az egyéni célok mellett remélem, hogy a csapattal is minél jobb eredményt tudunk majd elérni.

Milyen volt a Dunaújváros elleni mérkőzés? Milyen érzések vannak bennetek így, hogy nem sikerült kiharcolni a továbbjutást?

Természetesen úgy mentünk oda, hogy nyerni szeretnénk pénteken is, de szombaton főként. Mindkét meccsen nagyon jól kezdtünk, pénteken nagyon nagyon jól játszott a csapat, és körülbelül a negyedik negyed utolsó két és fél percéig X volt az eredmény, sajnálom, hogy a végén kaptunk három gólt és így mínusz háromról indultunk szombaton. A szombati mérkőzés mentálisan nehezebb volt, és nagyon sok kontrát kaptunk, amiből lefordulás gólokat értékesített az Újváros, és a végére elfogytunk sajnos. A harmadik negyedig így is nagyon jól tartottuk magunkat, de sajnos a negyedik negyed már 1-7 lett. A kiállítási arány volt még nagyon magas nálunk. Körülbelül dupla annyi kiállításunk volt, mint a Dunaújvárosnak, és így nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Most már teljes erővel lehet a bajnokságra koncentrálni, azt gondolom, hogy nagyon sok van még ebben a csapatban, és reméljük szerdán az Eger ellen már meg is tudjuk mutatni ezt.