top of page
Keresés

Fontos győzelmet aratott Lukács Dénes csapata Szegeden

A hétvégén a 6. forduló mérkőzéseit rendezték a női vízilabda ob I-es bajnokságban, csapatunk Szegedre utazott. A körülmények nem voltak egyszerűek, már a Szegedre való lejutás sem volt egy sétagalopp, ám Gyöngyössy Anikóék még a hátráltató tényezők ellenére is el tudták hozni a három pontot vendéglátójuktól.

Nyolc nap alatt harmadik mérkőzését játszotta szombaton Lukács Dénes együttese, a Szentes és az UVSE után ezúttal a Szegeddel mérték össze tudásukat Gyöngyössy Anikóék. Az erőltetett menet mellett ráadásul egy nem várt közjáték is nehezítette csapatunk dolgát, a Szegedre tartó út során ugyanis egy hatalmas forgalmi dugóba szaladt bele a lányok busza, így a tervezetnél jóval később érkeztek meg a helyszínre. Ennek ellenére jól kezdték a mérkőzést Brezovszki Gerdáék, hiszen többek között a tavalyi idény házigólkirálya, majd Gyöngyössy Anikó is betalált az elején, így gyorsan 2-0-s előnyre tett szert csapatunk. A folytatásban azonban a hazaiak pillanatai következtek, a Szeged sorozatban három gólt lőtt, majd Rajna Enikő egyenlített, ám végül a játékrész vége előtt pár másodperccel Szabó Krisztina vezetéshez juttatta a házigazdát. A második negyedet viszont már csapatunk nyerte, méghozzá 4-1 arányban, így a mérkőzés második felét 7-5-ös előnnyel várhattuk. Ez a fór azonban hamar elolvadt, ezúttal a Szeged hozta 4-1-re a játékrészt, így a döntés az utolsó negyedre maradt. Ezúttal viszont már nem potyogtak a gólok úgy, ahogy korábban, viszont jó hír, hogy amíg csapatunk egyet sem kapott, addig a Szeged kapuját kétszer sikerült bevennünk: Gyöngyössy Anikó és Brezovszki Gerda találtak be, keretbe foglalva ezzel a meccset. Lukács Dénes csapat így 10-9 arányban győzött, dacolva a nehézségekkel és egy végtelenül fontos sikert aratott Szegeden. A folytatásban még a Ferencváros és a Tatabánya elleni idegenbeli mérkőzések várnak csapatunkra, amely a hetedik fordulót a bajnoki tabella 6. helyéről várhatja 3 győzelemmel és 2 vereséggel.