top of page
Keresés

Erős hétvégét zártak utánpótlás együtteseink, három csapatunk is tovább őrzi dobogós helyét.

U15

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Nyugat 7. forduló

2023.10.21 - 17:00

Budapest, III. ker. TVE Sporttelep

III.kerületi TVE - Budai FC

0-0

U17-es csapatunk 0-0-ás döntetlennel zárta az elmúlt forduló Budai FC elleni mérkőzését, ahol mindkét félidőben hatalmas nyomás alá helyezte ellenfelét Bognár Kornél együttese. Sajnos ezen a napon csapatunk hadilábon állt a helyzetkihasználással, ezért hiába borult fel a pálya U17-eseink javára, be kellett érniük az 1 ponttal.

Bognár Kornél, vezetőedző:

"Szombaton 17:00-kor a Budai FC együttesét fogadta csapatunk a bajnokság 7. fordulójában. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, hiszen idén májusban, az előző bajnokságban nem bírt egymással a két csapat és 2:2-es döntetlen született, viszont azóta csapatunk szinte teljesen kicserélődött. Nagyon motiváltan és nagy tempót diktálva kezdett csapatunk, az ellenfélre erőltetve akaratát. Szinte futószalagon jöttek a helyzetek, de a befejezés sajnos mindig pontatlan volt. A második félidőben ott folytatta csapatunk, ahol az első részben abbahagyta és óriási erőket mozgósítva, mindent megtett, hogy feltörje a kapuja előtt 8-9-10 emberrel már már hősiesen védekező betömörülő védelmét az ellenfélnek. A gólszerzés és a győzelem ma nem sikerült, de biztos vagyok benne, hogy az a csapat, amelyik ennyi energiát és munkát tesz bele nap, mint nap a fejlődésébe, még szép célokat érhet el. Dolgozunk tovább Figyelemmel, Fegyelemmel, Alázattal."

MLSZ Országos U16 Alap 7. forduló

2023.10.21 - 12:00

Budapest, Kelen SC Sporttelep

Kelen SC - III.kerületi TVE

1-2

TVE gólszerzők:

17' OROSZ GERGŐ

82' ZAJTAI SZILÁRD LEVENTE

Hétről hétre bizonyítja a ligára való rátermettségét Kun György csapata, akik ezúttal a Kelen otthonában szerezték meg megérdemelten a 3 pontot, és ezzel továbbra is magabiztosan őrzik helyüket a dobogón.

Kun György, vezetőedző:

"Szombaton délben a Kelen SC otthonába látogattunk bajnoki mérkőzésre. Megvolt a mérkőzésre a tervünk, és ennek szellemében készültünk egész héten. Bár mi rombusz 1-4-4-2-re számítottunk, és a videót is ennek megfelelően elemeztük, ellenfelünk a mérkőzésen belül is váltogatta a felállási formáit. Most már kimondhatjuk, hogy versenyképesek vagyunk és hétről-hétre tartalommal tudjuk megtölteni a játékunkat. Győzelmünk teljesen megérdemelt, de gratulálunk ellenfelünknek is, mert ők is, ahogy szokták mondani, játszották a futballt. Amire viszont a jövőben nekem is oda kell figyelnem, az a fizikális dominanciánk, melyet szeretnék kitolni a mérkőzés egészére. Gratulálok az egész csapatnak, kemény munkánkat siker koronázta."

PATOCSKAI ALEN 78'

A sereghajtó Mosonmagyaróvárt fogadta hazai pályán U15-ös csapatunk a bajnokság 8. fordulójában. Az első félidő kapkodó játéka ellenére 1-0-ás vezetéssel vonulhattunk a szünetre, és egy kis taktikai eligazításnak és a remek fizikai állapotnak köszönhetően a második félidőben Kaszai Gábor együttese sorra szállította a gólokat és megérdemelten aratott 4-0-ás győzelmet a Mosonmagyaróvár ellen. Sajnálatos hír, hogy csapatunk játékosa, Huszár Márton súlyos sérülést szenvedett a találkozón, neki mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Kaszai Gábor, vezetőedző:

"Szombaton a Credobus Mosonmagyaróvár csapatát fogadtuk hazai pályán. Ellenfelünk ugyan a mezőny második felében tanyázik, de tudtuk ez nem jelenti azt, hogy könnyű mérkőzés vár ránk.

Keretünkben ezúttal is voltak kényszerűségből hiányzók, de ettől függetlenül jó minőségben és motiváltan vágtunk neki a találkozónak.

Jó tempóban, agresszívan kezdtük a mérkőzést, de ez az első percekben kapkodásban és túlságosan direkt játékban nyilvánult meg a pályán. Kevés törekvés volt a labda megtartására és türelmes támadás építésekre.

A 10. percben Báti átadásából Dajka szerzett szép gólt. A 20. percben pedig az ellenfél egyik játékosát második sárga lap begyűjtése után kiállította a játékvezető. A vezetés és az emberelőny tudatában még direktebb játékot kezdtünk el játszani, ami nem nekünk kedvezett. Sajnos ez sok labdavesztéshez és a vendég csapat számára kontra lehetőségekhez vezetett. Fontos pillanatban Pappnak kellett nagy védést bemutatni, ami így utólag fontos volt a mérkőzés végkimenetele szempontjából. Hiába segítettünk kívülről, nem igazán tudtunk változtatni a játékunkon az első játékrészben. A félidőben vezettünk 1-0 arányban, de volt mit átadni a csapatnak a hatékonyabb második félidő eléréséhez.

A türelemre, a labdajáratásra, a megfelelő döntésekre és a ritmusváltásokra hívtuk fel a figyelmet.

A második játékrészben ezt be is tartotta a csapat és végig sikerült uralni a játékot. Többször is sikerült megbontani az ellenfél védelmét, több helyzetet is ki tudtunk alakítani. Többször a kapufát találtuk el a mérkőzés során.

Fokozatosan őröltük fel a Mosonmagyaróvári csapatot, akik igyekeztek tartani magukat, de a hajrára teljesen elfogytak fizikálisan és ebben az időszakban már a helyzeteinket gólokra is tudtuk váltani.

A 63. percben Dajka duplázta meg a csapat és saját góljainak számát. A 72. percben Patocskai lőtt szép gólt egy szöglet utáni lepattanó labdából és a 78. percben Balogh is a kapuba talált átlövésből.

Összességében nem lehetünk elégedetlenek, mert hozzáállásban, mentalitásban maximálisan hozta azt a csapat, amit elvárunk. Az első félidei játékunk nem volt tökéletes, nem jól reagáltunk a kialakult helyzetre, ehhez még hiányzik a rutin a csapatból, de a második félidőben már rendben volt a játékunk és úgy játszottunk, ahogyan kell emberelőnyben. Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, amihez gratulálok az egész csapatnak! Hajrá Kerület!

Sajnos nem lehetett felhőtlen az örömünk, ugyanis Huszár Márton az első félidő hajrájában sérülést szenvedett. Mentőt kellett hozzá hívni. A vizsgálatok kimutatták, hogy a csuklója eltört, így a következő hetekben gipszet kell viselnie. Sajnos így a pályán sem tud velünk lenni a következő hetekben. Mielőbbi jobbulást és kitartást kívánunk Marcinak!"

U15

MLSZ Országos U14 Alap Nyugat 8. forduló

2023.10.22 - 11:00

Kaposvár, Kaposvári Rákóczi BFLA Puskin úti Sporttelepe (Puskin úti Sporttelep)

Kaposvári Rákóczi BFLA - III. kerületi TVE

2-8

7' SZOBOR NOEL JÁNOS

17' ÉRSEK MÁRK

24' JAKAB ZÉTÉNY

39' HOCK ÁDÁM

57' ÉRSEK MÁRK

59' JAKAB MÁRK JÁNOS

66' SZOBOR NOEL JÁNOS

74' DENE ZALÁN BONIFÁC

U14-es korosztályunk Kaposvárra látogatott az elmúlt fordulóban. Mészáros Zsolt csapata a mérkőzés elejétől kezdve határozottan lépett fel, jelezvén győzelmi szándékát. A somogyiak próbálták tartani magukat, de a 2-2-es eredményt követően beindult a kerületi henger és a mérkőzés végére nyolcat mutatott az eredményjelző csapatunk javára.

Mészáros Zsolt, vezetőedző:

"Próbáltunk dominálni a mérkőzés elejétől, de többször rossz döntést hoztunk és sok technikai hiba jellemzett minket, így kevésbé volt folyamatos a játékunk. Az 5. percben hideg zuhanyként jött, hogy az ellenfél az első támadásából gólt szerzet.(1:0) Majd a hazaiak szöglete után a 7. percben, egy szép jobb oldali tàmadást követően Szobor Noel rúgott nagy gólt.(1:1) 10 perc elteltével megszereztük a vezetést. (1:2) A játékunkat több helyezkedési hiba és kapkodás jellemezte, a kapkodás a támadás építéseknél és a tizenhatoson belüli védekezésünknél volt megfigyelhető leginkább. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, pár perc múlva újból egyenlítettek.(2:2) Nem adták fel a srácok és mentek előre, ismételten vezetést szereztünk egy távoli kapura rúgás után,(2:3) ez a második távoli találatunk volt. A megnyugtató előnyt szöglet után egy öngóllal biztosítottuk,(2:4) így kétgólos előnnyel vonultunk a pihenőre.

A szünetben most a direktebb játékra (nem használtuk ki a mélységi üres területeket), higgadtságra, optimális labda érintésszámra (néhol göröngyös volt a pálya) hívtam fel a figyelmet. A belső védőinket pedig arra figyelmeztettem, hogy a gyors centerüket szabályos keretek között ne hagyjuk felgyorsulni és biztosítsák egymást.

A második játékrészben jobban játszottunk, összekötőben (jobb, bal) több mélységi indulásunk volt a támadó zónában, és ezekből sikerült növelni az előnyünket. A középpályának azonban második vonalban hamarabb fel kellett volna érniük a támadásokhoz. Már kevesebb volt a technikai hiba, folyamatosabb volt a játék, jobban védekeztünk a centerük ellen.

Összegezve:

Nem volt mindenki friss, lehet, hogy az FTC elleni edzőmérkőzés szerepet játszott ebben. Labdaszerzéseknél többször késve érkeztünk, engedtük az ellenfelet kibontakozni, sok technikai hiba volt és több rossz döntés. Főleg mélységben túl nagy távolságok voltak a csapatrészek között. Az akarás megvolt. Dicséretet érdemelnek a srácok, mert képesek voltak megújulni, a 2. félidőben pedig direktebb focival gyors támadások után, szép gólokat szereztek és a védekezésben is javultak.

Gratulálok a javuló játékhoz és ahhoz, hogy egymást biztatva több és több gólt akartak szerezni!

Hajrá TVE!"

MLSZ Országos U13 Dél-Nyugat 8. forduló

2023.10.22 - 12:00

III. kerületi TVE - Felcsút SE

0-1

A Felcsút SE csapatát fogadta hazai pályán Gyenes András együttese. Jó felfogásban, nagy helyzeteket kialakítva kezdte a találkozót U13-as csapatunk, amelyekből nem sikerült gólt szerezni, viszont a játék irányítását továbbra is kézben tartotta. A mérkőzésről végül egy balszerencsés öngól döntött a vendégek javára, ezzel kialakítva a 0-1-es felcsúti sikert.

Gyenes András, vezetőedző:

"A mérkőzés elejétől próbáltunk kezdeményezők lenni támadásban és védekezésben egyaránt. Már az első percekben is két nagy lehetőségünk volt a gólszerzésre, de ezeket nem sikerült gólra váltani. Az ellenfélnek elsősorban kontra támadásából volt lehetősége. A második negyedben egy saját térfélen vesztett labda után, egy rossz mozdulatnak köszönhetően öngólt szereztünk, de ez nem változtatta meg a játék képét, mi birtokoltuk a labdát, mi irányítottuk a mérkőzést.

A negyedik negyedben voltunk türelmetlenebbek a kelleténél, túlságosan direktben játszottunk, amiből nem tudtunk minőségi helyzeteket kialakítani.

Összegségében, a játékunk és a védekezésünk is rendben volt, a kapu előtt hatékonyabbnak kell lenni a jövőben."

BALOGH MARCELL ANDRÁS 80'

Magabiztos győzelmet szerzett U12-es csapatunk a Felcsút SE ellen. Lendvai Péter nem habozott sokáig, bő fél óra alatt 4 gólt is jegyzett, majd a cserék lendületes játékának köszönhetően 8 találatig meg sem állt Vajkai Dániel csapata.

Vajkai Dániel, vezetőedző:

"Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetet is ki tudtunk alakítani már a mérkőzés elején. A labdakihozatalainkat kevésbé próbálta megzavarni az ellenfél, így könnyebben tudtuk szervezni a támadásainkat. A félidő környékén volt, amikor magunknak nehezítettük meg a dolgunkat, amire egy kapott gól is volt a válasz, de ezután sikerült jókor szerezni a gólokat. Külön öröm volt ma, hogy a cserejátékosaink mindegyike hozzá tudott tenni a mérkőzéshez."