Elhunyt Györe Lajos - ismét gyászol a magyar vízilabda
- III. KERÜLETI TORNA ÉS VÍVÓ EGYLET
- 2020. aug. 8.
- 2 perc olvasás

Györe Lajos mesteredző vezetése alatt került fel női vízilabda csapatunk az első osztályba a 2018-2019-es szezon végén. Emlékét örökre megőrizzük!
A Magyar Vízilabda Szövetség közleménye:
A család mély fájdalommal tudatta, hogy 73. életévében elhunyt Györe Lajos mesteredző, a BVSC, a Postás, a Vörös Meteor Izzó, FTC játékosa – utóbbi klubbal KEK-győzelmet is ünnepelhetett – áll az mvlsz.hu-n a hír. 1978-ban kezdett edzősködni a Vasas Izzóban, majd a Budapesti Spartacus és a OSC férfi OB I-es csapatoknál, ahol olyan játékosoknak volt edzője, mint dr. Magas István (közgazdász professzor), Tóth Imre, valamint dr. Sudár Attila olimpiai bajnok.
16 évig irányította a BVSC női együttesét, minden évben dobogós helyezést ért el a csapattal, négyszer a Magyar Bajnoki címet is elnyerte vele. Legnagyobb nemzetközi sikereit a Domino BHSE POLO csapatával érte el: 2006-ban LEN-kupát nyert, 2007-ben megnyerte a Nemzetközi Szuperkupát. 1993-tól 2005-ig a Magyar Vízilabda Szövetség női utánpótlás vezetőedzője volt. Az ifjúsági- és juniorválogatottal Európa-bajnokságokon és világbajnokságokon több dobogós helyet is elért.
2000-től 2004-ig a felnőtt női válogatott felkészülését is segítette, dr. Faragó Tamás mellett dolgozott, és ért el a csapattal Európa-csúcsára a felejthetetlen 2001-es hazai kontinensviadalon, de ott volt a kispadon a 2002-es Világkupa-győzelem, és a 2001-es vb-ezüstérem során is. Válogatott játékosok sorát nevelte, részt vesz a sportág edzőképzésében is, Dorogon, az Új Hullám egyesületben (amit csak második otthonának nevezett) gyerekeket tanított, illetve a masters világeseményeken a „régi nagy csapatot” vezette, nyert velük 2017-ben vb-t, 2018-ban pedig Eb-t.
Utánozhatatlan humora mindig jó hangulatot teremtett, miként mesteredzői kitüntetésekor mondta:
„A munka az munka, a hülyéskedés az hülyéskedés, mindennek megvan a maga helye és ideje. Edzői pályafutásom alatt is ezt vallottam, amikor dolgozni kell, akkor dolgozni kell, nincs apelláta.”
Feleségével 46 éve házasok, rajta kívül többek között a vízilabdában szintén sikereket elérő leányai (Zsuzsa junior-válogatottságig vitte, Anett Eb-aranyig, és kétszeres olimpikon, athéni 6., illetve a pekingi 4. helyezett) és négy unokája gyászolja.
A család mellett az uszoda volt az élete, miként hangoztatta:
„Az uszoda tényleg maga a mennyország.”
A Magyar Vízilabda Szövetség osztozik a család gyászában, emlékét örökké őrizzük!
Forrás: http://www.waterpolo.hu/
Comentarios