top of page
Keresés

Az utolsó negyed, utolsó perceiben nyerte meg az „odavágót” a DFVE, de nyitott maradt a kupacsata!

Három góllal jobbnak bizonyult a DFVE csapata a Női Vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Lukács Dénes együttese ellen. A találkozó felénél Gyöngyössy Anikóék még vezettek, a vége előtt három perccel pedig még döntetlenre állt a mérkőzés, ám végül a hazaiak behúzták a meccset, így előnyösebb helyzetből várhatják az óbudai második felvonást. Mindezek ellenére a sorsunk még a saját kezünkben van, a párharc egyáltalán nem lefutott.

Az már a nyári horvátországi tornán is bebizonyosodott, hogy csapatunk fel tudja venni a kesztyűt a bajnoki ezüstérmes Dunaújvárossal szemben, és Ráski Lilláék ezúttal sem okoztak csalódást. A Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásában ezúttal Dunaújvárosban csapott össze a két gárda és egy kimondottan gólgazdag és igen izgalmas mérkőzést vívott egymással. A találkozó első gólját Brezovszki Gerda révén csapatunk szerezte, majd még az első játékrészben Gyöngyössy Anikó és Illés Heni is betalált, sőt Ráski Lilla góljának köszönhetően 4-2-es előnnyel mehetett neki Lukács Dénes együttese a folytatásnak. A fordulást követően gyorsan egyenlítettek a hazaiak Mahieu és Horváth góljaival, ám Rajna Enikő kétszer is betalált, így 6-5-re ismét nálunk volt az előny. Nem sokáig, ugyanis potyogtak a gólok mindkét oldalon, ám egyik csapat sem tudta leszakítani magáról a másikat. Az utolsó negyedben 4 perccel a vége előtt még 12-12 állt az eredményjelzőn, ám az újvárosiak a végén még tudtak újítani és Kardos, Garda, valamint Szabó góljaival végül 15-12-re módosították az eredményt, amely a végeredmény is lett egyben.

Összességében egy végtelenül kiegyenlített összecsapást hozott a negyeddöntő első felvonása, csakúgy, mint a nyáron a horvátországi tornán, nüanszok döntöttek. Viszont öröm az ürömben, hogy Lukács Dénes csapatának továbbra is saját kezében van a sorsa, a három gólos hátrány nem ledolgozhatatlan, a párharc messze nem lefutott.

Persze, hogy sikerüljön kiharcolnia a lányoknak a Final Four-szereplést, ahhoz a nagyszerű szurkolótáborunk is kelleni fog, szóval szombaton 18 óra 30 perctől zúgnia kell a „Hajrá Kerület!” rigmusnak a TVE Uszodában!