top of page
Keresés

A végsőkig kiélezett mérkőzéseket játszottak ifi és serdülő csapataink

Fiú Országos Serdülő / Ifjúsági A2 bajnokság

Császár György serdülő és ifjúsági csapatai egyaránt az OSC gárdájával csaptak össze az elmúlt fordulóban. Mindkét találkozó szorosan alakult, serdülő csapatunk az első két negyedben még győzelemre állt, ám a harmadik negyededben az OSC átvette a vezetést és ezt tartani tudta a mérkőzés végéig. Ifjúsági csapatunk is egy igazi rangadóhoz méltó mérkőzést játszott, ahol fej-fej mellett haladtak a csapatok az egész találkozó folyamán, de ifi együttesünk végül 1 góllal maradt alul az újbudaiakkal szemben.

Serdülő

III. kerületi Torna és Vívó Egylet – Genesys OSC Újbuda11 10 – 12 (4-3, 2-1, 1-4, 3-4)

TVE gólszerzők:

Kövi Kristóf (3)

Dugalits Levente (3)

Szabó Zétény (2)

Bárány Botond Attila (1)

Molnár Bertalan (1)

Nagyon jól kezdtünk a hasonló erőt képviselő OSC ellen. Már három gól is vezettünk, de egy rossz harmadik negyedben átengedtük a vezetést az ellenfélnek. A negyedik negyedben sem sikerült visszaszereznünk a vezetést és egy igazi rangadón maradtunk alul végül. A statisztikák terén is kiegyenlített küzdelem volt, legyen szó a kapusteljesítményről vagy a kiharcolt előnyök és akciógólok számáról. A fiúk szenzációsan küzdöttek, de még továbbra is javítanunk kell a labdakérésen és a passzok minőségén, ha az ilyen rangadókat meg szeretnénk nyerni. - értékelte a mérkőzést Császár György.

Bakonyvári András (1)

"Ezen a mérkőzésen is egy rangadót láthatott a közönség. Az ellenfél többször meg tudott ugrani 2-3 góllal, de mindig sikerült felzárkóznunk. Nagyon jól működött a zóna védekezésünk, aminek köszönhetően mindössze 4 kiállítást és büntetőt gyűjtöttünk be az egész mérkőzésen. Ebből csak egyet tudott gólra váltani az ellenfél. Ezzel szemben mi 12 kiállítást és büntetőt tudtunk kiharcolni, amiből 6-ot gólra is tudunk váltani. Az akciógólok terén viszont az ellenfél bizonyult sokkal jobbnak, hiszen a góljaik 80%-át így szerezték. Volt még néhány szituációs hiba is a mérkőzésen, ahol nem játszottuk tovább a jobb helyzetben lévő csapattársunknak a labdát. Ezeket mind összevéve úgy gondolom, hogy tudunk javítani a hibáinkon a jövőben annyit, hogy az ilyen ragadókat mi irányítsuk jobban. Nagyon szépen küzdöttek a fiúk és az eredménytől függetlenül csak gratulálni tudok nekik." - értékelte csapata teljesítményét Császár György.

Budapesti Serdülő Fiú Bajnokság (2007)

A Budapesti Bajnokságban versenyző serdülő csapatunk két mérkőzést is a háta mögött tudhat, ráadásul az új versenykiírásnak köszönhetően ezen mérkőzéseket egy napon játszotta csapatunk. Serdülő csapatunk első mérkőzését a Városgazda UA ellen vette sikerrel, ahol a fiatalabb korosztályú gyermek csapatunkból három játékos is szerephez juthatott. Fiataljaink második mérkőzése komolyabb kihívás elé állította a csapatot, és ezen az összecsapáson a jó erőkből álló OSC gárdája bizonyult jobbnak.

Városgazda Utánpótlás Akadémia – III. kerületi TVE 10 – 12 (3-3, 1-3, 3-2, 3-4)

Csurilla Botond (1)

III. kerületi Torna és Vívó Egylet – Genesys OSC Újbuda11 4–11 (1-2, 1-4, 1-3, 1-2)

Csurilla Dániel (1)

A Budapest Bajnokság új kiírása szerint minden meccsnapon két mérkőzés vár a serdülőkre. Az első mérkőzésen a Városgazda ellen sikerült átvenni a vezetést az első negyed második felében. Bár még egyszer kiegyenlített az ellenfél, ezután a meccs végéig sikerült megtartani az előnyünket. Kifejezetten örülök, hogy minden játékos kapott játéklehetőséget, még a három fiatalabb gyermek korosztályból beírt játékosok is. Kulcsfontosságú volt a 100%-os büntetőlövés kihasználtságunk, valamint a hét megszerzett emberelőnyből ötöt is gólra tudtunk váltani. A labdakérésben és a támadásvezetésben még fejlődnünk kell, ami a második mérkőzésen egy jóval erősebb ellenféllel az OSC-vel szemben már sokkal jobban kitűnt. Ezen a mérkőzésen kaptunk kilenc akció és megúszásgólt. Ezekből nekünk mindössze három sikerült. A második és harmadik negyedben teljesen kicsúszott a kezünkből a mérkőzés. A lövéseink minősége nagyon rossz volt, amivel naggyá tettük az ellenfél kapusát. A mi kapusaink mindkét mérkőzésen kitettek magukért. Biztatónak találom, hogy néhány játékosunk ki tudott lépni a komfortzónájából és nagyobb feladatokat is el tudtak végezni. - Értékelt Császár György.

Leány Ifjúsági Országos Vízilabda Bajnokság

Múlt hétvégén elrajtolt a bajnokság leány utánpótlás együtteseink számára is, és Pilny Gábor csapata rögtön egy komoly ellenféllel, az UVSE csapatával találta szemben magát. A találkozó épp olyan keményen alakult, amilyennek előzetesen ígérkezett, és bár az UVSE meggyőző fölénnyel nyerte a mérkőzést, Pilny Gábor csapatának ez remek tapasztalatszerzés volt, és kiváló fejlődési lehetőség a jövőre nézve.

UVSE – III. kerületi TVE 32-3 (6-0,9-0,8-2,9-1)

Lakatos Anna Flóra (2)

Kovács Dóra Ildikó (1)

"A hétvégén végre elkezdődtek a lány utánpótlás bajnokságok is. Sokat dolgoztunk a nyáron és rengeteg munka áll még előttünk. Rögtön az első mérkőzésen a bajnokság kimagasló csapatával, az UVSE-vel kezdtünk. A legfontosabb célunk az volt, hogy tanuljunk és tapasztalatokat szerezzünk a nálunk erősebb csapatokkal szemben. Kifejezetten a védekezést próbáltuk rendben tartani, de ki is jöttek a hibáink, amin van még mit javítani. Támadásban jóval agresszívabbnak kell lennünk, mert csak akkor tudunk eredményesek lenni, akkor kapunk ítéleteket és akkor fogunk tudni több gólt lőni. Összességében ebben az évben a legfőbb célunk az, hogy minél több lány játsszon a TVE-ben és néhány év alatt eljussunk odáig, hogy ezek a lányok az OBI-es csapatban is be tudjanak mutatkozni." - Mondta el meglátásait a mérkőzésről Pilny Gábor.

Fiú Gyermek Országos Vízilabda Bajnokság A2 csoport

Serdülő és ifi csapatainkhoz hasonlóan, Fekete Dávid gyermek együttese is az OSC gárdájával csapott össze az elmúlt fordulóban. Bár csapatunknak voltak remek periódusai, de a találkozó egészét tekintve, a fölényben játszó, jóval rutinosabb OSC magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

III. kerületi TVE - Genesys OSC Újbuda11 3-17 (0-5,1-2,2-6,0-4)

Balázs András Zoltán (2)

Jászovics Máté (1)

Hétvégén az Osc csapatát fogadtuk hazai pályán, egy nálunk sokkal összeszokottabb, több mérkőzéssel a hátuk mögött lévő csapatot. A mérkőzésnek a pozitívuma a második negyed volt, ahol szinte nem volt különbség a két csapat közt, de utána nem tudtuk felvenni a versenyt velük. A lövéshatékonyságunkon kell javítani, mert ahogy az első fordulóban is és most is, nem éreztük a kaput. A lövések helyzetek megvoltak, de mindenhova mentek, csak a kapuba nem. Ezen mindenképp javítanunk kell. - Így látta a mérkőzést Fekete Dávid